Łucznik

Z Endore
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Klasa łucznika jest dostępna dla Ludzi z Esgaroth i Dale, a także Elfów i Krasnoludów. Z fabularnego punktu widzenia jako klasę Łucznika należy rozumieć wszelkiej maści łuczników, kuszników oraz myśliwych. Charakterystyczną cechą poniższej klasy jest pancerz skórzany lub pierścieniowy i łuk lub kusza. Choć klasa ta nie jest jedyną, która może posługiwać się bronią dystansową, jest w niej zdecydowanym mistrzem. Prócz standardowych strzał dostępnych dla wszystkich, Łucznicy posiadają szereg zdolności specjalnych, które zwiększają ich potencjał w tym zakresie.

Zdolności klasowe

Szczegółów na temat systemu klas dowiesz się z artykułu Klasy Postaci.

Lucznik2.PNG

Ikona Trudność Koszt Opis
SpecLucznik 1.png - brak - - brak - 1. Odzysk (Pasywne) - Łucznik jest w stanie odzyskać z ciała przeciwnika wszystkie wystrzelone strzały (w przeciwieństwie do innych graczy, którzy odzyskują losowo około 50% strzał). Odzyskiwanie strzał nie działa na zwierzętach.
SpecLucznik 2.png 30% 1 many 2. Wyrównanie oddechu - Pozwala zregenerować staminę postaci kosztem punktów many. Wyrównanie oddechu trwa, dopóki postać pozostaje w miejscu. Podczas trwania umiejętności każdy punkt many zamieniany jest na 1 - 4 punktów staminy w zależności od poziomu um. Zdolności klasowe.
SpecLucznik 3.png 40% 6 many 3. Podwójny strzał - Pozwala wystrzelić łucznikowi dwie strzały jednocześnie, które sumarycznie zadadzą 130% obrażeń pojedynczej strzały.
SpecLucznik 4.png 45% 7 many 4. Płonąca strzała - Pozwala łucznikowi wystrzelić płonącą strzałę, która prócz bazowych obrażeń zadaje dodatkowe obrażenia od ognia (od 1 do 12, losowo z uwzględnieniem poziomu um. Zdolności klasowe).
SpecLucznik 5.png 55% 10 many 5. Celność - Zwiększa modyfikator szansy na trafienie od 5 do 20 punktów na 2 do 8 minut (w zależności od poziomu um. Zdolności klasowe, w wypadku 100% umiejętności będzie to zawsze 20 punktów na 8 minut).
SpecLucznik 6.png 70% 12 many 6. Szybkość - Zwiększa modyfikator szybkości ataku od 5 do 20 punktów na 2 do 8 minut (w zależności od poziomu um. Zdolności klasowe, w wypadku 100% umiejętności będzie to zawsze 20 punktów na 8 minut).
SpecLucznik 7.png 80% 12 many 7. Znacznik - Łucznik skupia się na konkretnym przeciwniku (aktualnie atakowanym) przez co nie spuszcza go z oka (cel jest śledzony za pomocą strzałki jak w wypadku Tropienia) i zadaje mu większe obrażenia (dodatkowe 5 punktów obrażeń przy każdym strzale). Efekt znacznika trwa od 1 do 4 minut (w zależności od poziomu um. Zdolności klasowe) lub do czasu gdy cel oddali się od nas ponad 160 kroków. Umiejętności można użyć co 5 minut.
SpecLucznik 8.png 90% 16 many 8. Siła Wiatru - Łucznik, wykorzystując podmuchy wiatru, zwiększa obrażenia zadawane przez strzały, które dodatkowo zadają obrażenia od energii. Efekt trwa od 30 sekund do 2 minut w zależności od poziomu um. Zdolności klasowe. Podczas trwania umiejętności amunicja nie jest zużywana. Umiejętności można użyć co 5 minut.

Dostępne umiejętności

Maks. Umiejętności
100% Zdolności klasowe, Zielarstwo, Rybactwo, Drwalstwo, Górnictwo, Obozowanie, Gotowanie, Alchemia, Obróbka drewna, Kowalstwo, Inżynieria, Krawiectwo, Wiedza ogólna, Wiedza o Uzbrojeniu, Wiedza o Substancjach, Wiedza o Runach, Odporność na magię, Anatomia, Taktyka, Leczenie, Biegłość w zapasach, Łucznictwo, Ukrywanie się, Spostrzegawczość
80% Muzykalność, Biegłość w broni ciętej, Biegłość w broni kłutej, Oswajanie zwierząt, Wiedza o Zwierzętach, Leczenie zwierząt
50% Uspokajanie, Prowokowanie, Biegłość w broni obuchowej, Skradanie się, Medytacja
0% Parowanie ciosów, Zatruwanie, Doliniarstwo, Kradzież kieszonkowa, Otwierania zamków, Rozbrajanie pułapek