Górnictwo: Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 57: | Linia 57: | ||
| style="text-align: justify;" | 4% | | style="text-align: justify;" | 4% | ||
| style="text-align: justify;" | '''Galvorn''' | | style="text-align: justify;" | '''Galvorn''' | ||
|- | |||
| style="text-align: justify;" | 4% | |||
| style="text-align: justify;" | '''Tinco''' | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: justify;" | 4,5% | | style="text-align: justify;" | 4,5% | ||
| Linia 63: | Linia 66: | ||
| style="text-align: justify;" | 5% | | style="text-align: justify;" | 5% | ||
| style="text-align: justify;" | '''Ilsa''' | | style="text-align: justify;" | '''Ilsa''' | ||
|- | |||
| style="text-align: justify;" | 5% | |||
| style="text-align: justify;" | '''Tingath''' | |||
|- | |||
| style="text-align: justify;" | 5% | |||
| style="text-align: justify;" | '''Galvare''' | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: justify;" | 5,5% | | style="text-align: justify;" | 5,5% | ||
| Linia 69: | Linia 78: | ||
| style="text-align: justify;" | 6% | | style="text-align: justify;" | 6% | ||
| style="text-align: justify;" | '''Kanu''' | | style="text-align: justify;" | '''Kanu''' | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: justify;" | 6% | | style="text-align: justify;" | 6% | ||
Wersja z 15:39, 8 paź 2024
Wydobycie rudy
Narzędzia
| Nazwa |
|---|
| Pickaxe (Kilof) |
| Piec Hutniczy |
Stopy i bonusy do narzędzi
| Bonus | Stop |
|---|---|
| 0% | Ogamur |
| 0% | Ang |
| 0,5% | Celeb |
| 1% | Evyth |
| 1,5% | Tasarang |
| 2% | Borang |
| 2,5% | Dulgabar |
| 3% | Erythmal |
| 3,5% | Mal |
| 4% | Galvorn |
| 4% | Tinco |
| 4,5% | Iatuken |
| 5% | Ilsa |
| 5% | Tingath |
| 5% | Galvare |
| 5,5% | Iaure |
| 6% | Kanu |
| 6% | Culo |
| 6,5% | Urus |
| 7% | Tambe |
Wytapianie metalu
| Użycie umiejętności:
1. Wydziel określoną liczbę węgla. 2. Dwukrotnie kliknij wydzielony węgiel i wskaż piec. 3. Dwukrotnie kliknij interesującą cię rudę i wskaż piec. Warunki: Aby przetopić rudę, należy stać bezpośrednio przy piecu. Czas trwania: Akcja przetapiania trwa x sekund. Węgiel: Węgiel drzewny jest dwukrotnie bardziej wydajny od zwykłego węgla. |
| Próg Wydobycia | Zastosowanie | Nazwa |
|---|---|---|
| -brak- | Majsterkowanie | Clay |
| 15% | Gotowanie | Salt |
| 15% | Przetapianie | Coal |
| -brak- | Przetapianie | Charcoal |
| -brak- | Majsterkowanie | Sand |
| 0% | Stop | Alcam |
| 20% | Basic | Ang |
| 30% | Basic | Celeb |
| 40% | Basic | Evyth |
| 50% | Stop | Galnia |
| 60% | Stop | Paer |
| 70% | Basic | Mal |
| 80% | Basic | Ilsa |
| 90% | Stop | Adarcer |
| 60% | Basic | Tingath |
| 75% | Basic | Culo |
| 90% | Basic | Tambe |
Metale
| Mistrzowie metalurgii potrafią łączyć metale, tworząc tzw. stopy, które nadają materiałom unikatowe właściwości. Te stopy mogą zwiększać wytrzymałość metali lub redukować ich ciężar.
Należy wydzielić określoną liczbę węgla/drzewnego. Kolejno kliknąć dwukrotnie wydzielony węgiel i wskazać piec. Następnie należy dwukrotnie kliknąć na pierwszą rudę, wskazać kolejne, a na ostatek piec. Warunki: Aby przetopić metale, należy stać bezpośrednio przy piecu. Czas trwania: Akcja przetapiania trwa x sekund. Węgiel: Węgiel drzewny jest dwukrotnie bardziej wydajny od węgla. |
| Składniki | Nazwa | Próg Przetopienia |
|---|---|---|
| Sand | Glass | 0% |
| Ang + Alcam | Ogamur | 10% |
| Ang | Ang ingot | 20% |
| Celeb | Celeb ingot | 30% |
| Evyth | Evyth ingot | 40% |
| Ang + Galnia | Tasarang | 50% |
| Ang + Paer | Borang | 55% |
| Tinco | Tingath + Galnia | 58% |
| Tingath | Tingath ingot | 60% |
| Celeb + Paer | Dulgabar | 60% |
| Evyth + Paer | Erythmal | 65% |
| Mal | Mal ingot | 70% |
| Galvare | Culo + ilsa | 73% |
| Culo | Culo ingot | 75% |
| Celeb + Mal | Galvorn | 75% |
| Ilsa + Paer | Latuken | 80% |
| Ilsa | Ilsa ingot | 85% |
| Urus | Adarcer + Tambe | 88% |
| Laure | Ilsa + Mal | 90% |
| Tambe | Tambe ingot | 93% |
| Kanu | Ilsa + Adarcer | 95% |
Pozostałe surowce kopalniane
| Próg Wydobycia | Opis |
|---|---|
| 20% | Limestone |
| 30% | Sandstone |
| 35% | Light sandstone |
| 40% | Dark sandstone |
| 45% | Granite |
| 50% | Light granite |
| 55% | Dark granite |
| 60% | Quartz |
| 70% | Marble |
| 80% | White marble |
| 95% | Black marble |
Przetwarzanie Wyrobów Metalicznych i Monet
| Użycie umiejętności:
Aby przetopić przedmiot, należy dwukrotnie kliknąć piec hutniczy i wskazać przedmiot. Aby przetopić więcej niż jeden przedmiot lub monety, należy: Wydzielić określoną liczbę węgla lub węgla drzewnego. Dwukrotnie kliknąć wydzielony węgiel i wskazać piec. Dwukrotnie kliknąć piec hutniczy i wskazać pojemnik z przedmiotami (nie musi znajdować się w ekwipunku). Warunki: Aby przetopić rudę, należy stać bezpośrednio przy piecu. Czas trwania: Akcja przetapiania trwa x sekund. Ograniczenia: W zależności od poziomu umiejętności można odzyskać do 75% surowca. Węgiel: Węgiel drzewny jest dwukrotnie bardziej wydajny od zwykłego węgla. |
Dodatkowe informacje
- Wraz z rozwojem umiejętności jesteśmy w stanie wydobywać coraz lepsze rudy metali;
- Złoże rudonośne jest stałe;
- Każdy rodzaj rudy ma przypisaną stałą szanse na wydobycie, o ile nasz poziom umiejętności jest wystarczający, aby ją pozyskać;
- Wytwarzanie stopów metali wymaga mistrzowskiej wiedzy w zakresie górnictwa;
- Dodatkowe surowce kopalniane mają stałą szanse wydobycia, niezależną od poziomu naszej wiedzy w zakresie górnictwa;
- Nie jesteśmy w stanie kopać, gdy trzymamy w dłoni tarczę;