Drwalstwo: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| Linia 68: | Linia 68: | ||
! Stop | ! Stop | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: justify;" | | | style="text-align: justify;" | 0% | ||
| style="text-align: justify;" | '''Ogamur''' | | style="text-align: justify;" | '''Ogamur''' | ||
|- | |- | ||
| Linia 81: | Linia 81: | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: justify;" | 1,5% | | style="text-align: justify;" | 1,5% | ||
| style="text-align: justify;" | ''' | | style="text-align: justify;" | '''Tasarang''' | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: justify;" | | | style="text-align: justify;" | 2% | ||
| style="text-align: justify;" | '''Borang''' | | style="text-align: justify;" | '''Borang''' | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: justify;" | 2,5% | | style="text-align: justify;" | 2,5% | ||
| style="text-align: justify;" | '''Dulgabar''' | | style="text-align: justify;" | '''Dulgabar''' | ||
|- | |- | ||
| Linia 105: | Linia 93: | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: justify;" | 3,5% | | style="text-align: justify;" | 3,5% | ||
| style="text-align: justify;" | ''' | | style="text-align: justify;" | '''Mal''' | ||
|- | |||
| style="text-align: justify;" | 4% | |||
| style="text-align: justify;" | '''Galvorn''' | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: justify;" | 4% | | style="text-align: justify;" | 4% | ||
| style="text-align: justify;" | ''' | | style="text-align: justify;" | '''Tinco''' | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: justify;" | 4,5% | | style="text-align: justify;" | 4,5% | ||
| style="text-align: justify;" | ''' | | style="text-align: justify;" | '''Iatuken''' | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: justify;" | 5% | | style="text-align: justify;" | 5% | ||
| style="text-align: justify;" | ''' | | style="text-align: justify;" | '''Ilsa''' | ||
|- | |||
| style="text-align: justify;" | 5% | |||
| style="text-align: justify;" | '''Tingath''' | |||
|- | |||
| style="text-align: justify;" | 5% | |||
| style="text-align: justify;" | '''Galvare''' | |||
|- | |||
| style="text-align: justify;" | 5,5% | |||
| style="text-align: justify;" | '''Iaure''' | |||
|- | |||
| style="text-align: justify;" | 6% | |||
| style="text-align: justify;" | '''Kanu''' | |||
|- | |||
| style="text-align: justify;" | 6% | |||
| style="text-align: justify;" | '''Culo''' | |||
|- | |||
| style="text-align: justify;" | 6,5% | |||
| style="text-align: justify;" | '''Urus''' | |||
|- | |||
| style="text-align: justify;" | 7% | |||
| style="text-align: justify;" | '''Tambe''' | |||
|} | |} | ||
Wersja z 15:40, 8 paź 2024
Lasy Śródziemia są nie tylko domem licznej zwierzyny, ale także miejscem, w którym drwale pracują w pocie czoła pozyskując drewno, które jest podstawowym budulcem, ale także surowcem wykorzystywanym przy produkcji mebli, łuków i strzał. Drzewa niekiedy kryją w sobie dodatkowe surowce wykorzystywane przez alchemików i sadowników.
Sposób użycia umiejętności
Narzędzia
Stop, z którego wykonane jest narzędzie, wpływa na skuteczność postaci. W zależności od rodzaju stali, z której wykonano siekiere, postać otrzymuje bonus od -2,5% do 5% do umiejętności. Bonus ten nie wpływa na tempo rozwijania umiejętności..
| Nazwa |
|---|
| Hatchet |
| battle axe |
| executioner’s axe |
| two-handed axe |
| double axe |
| axe |
| war axe |
| large battle axe |
| topór bojowy |
Stopy i bonusy do narzędzi
| Bonus | Stop |
|---|---|
| 0% | Ogamur |
| 0% | Ang |
| 0,5% | Celeb |
| 1% | Evyth |
| 1,5% | Tasarang |
| 2% | Borang |
| 2,5% | Dulgabar |
| 3% | Erythmal |
| 3,5% | Mal |
| 4% | Galvorn |
| 4% | Tinco |
| 4,5% | Iatuken |
| 5% | Ilsa |
| 5% | Tingath |
| 5% | Galvare |
| 5,5% | Iaure |
| 6% | Kanu |
| 6% | Culo |
| 6,5% | Urus |
| 7% | Tambe |
Rodzaje drewna
| Wymagania | Opis |
|---|---|
| 1% Drwalstwa | Galadh log |
| 10% Drwalstwa | Orn log |
| 35% Drwalstwa | Lassemista log |
| 45% Drwalstwa | Orofarne log |
| 50% Drwalstwa | Carnimirie log |
| 55% Drwalstwa | Tasar log |
| 60% Drwalstwa | Fimbrethil log |
| 60% Drwalstwa | Taniquelasse log |
| 65% Drwalstwa | Thon log |
| 70% Drwalstwa | Nimbrethil log |
| 75% Drwalstwa | Oiolaire log |
| 80% Drwalstwa | Lebethron log |
| 88% Drwalstwa | Baradanar log |
| 88% Drwalstwa | Brethil log |
Dodatkowe informacje
- Wraz z rozwojem umiejętności jesteśmy w stanie wydobywać coraz lepsze rodzaje drewna;
- Każde drzewo ma przypisany rodzaj drewna, które można z niego pozyskać;
- Dodatkowe surowce, będące produktami ubocznymi, mają stałą szanse pozyskania, niezależną od poziomu naszej wiedzy w zakresie drwalstwa;
- Nie jesteśmy w stanie rąbać drzewa, gdy trzymamy w dłoni tarczę;
