Górnictwo: Różnice pomiędzy wersjami
(→Metale) |
|||
| Linia 221: | Linia 221: | ||
| style="text-align: justify;" | Celeb + Paer | | style="text-align: justify;" | Celeb + Paer | ||
| style="text-align: justify;" | Dulgabar | | style="text-align: justify;" | Dulgabar | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: justify;" | Evyth + Paer | | style="text-align: justify;" | Evyth + Paer | ||
| Linia 239: | Linia 236: | ||
| style="text-align: justify;" | Glor coins | | style="text-align: justify;" | Glor coins | ||
| style="text-align: justify;" | Glor ingot | | style="text-align: justify;" | Glor ingot | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: justify;" | Mal | | style="text-align: justify;" | Mal | ||
| style="text-align: justify;" | Mal ingot | | style="text-align: justify;" | Mal ingot | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: justify;" | Ang + Alcam | | style="text-align: justify;" | Ang + Alcam | ||
| Linia 261: | Linia 246: | ||
| style="text-align: justify;" | Tasarang | | style="text-align: justify;" | Tasarang | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: justify;" | | | style="text-align: justify;" | Ilsa + Paer | ||
| style="text-align: justify;" | | | style="text-align: justify;" | Latuken | ||
|- | |||
| style="text-align: justify;" | Ilsa | |||
| style="text-align: justify;" | Ilsa ingot | |||
|- | |||
| style="text-align: justify;" | Laure | |||
| style="text-align: justify;" | Ilsa + Mal | |||
|- | |||
| style="text-align: justify;" | Kanu | |||
| style="text-align: justify;" | Ilsa + Adarcer | |||
|- | |||
| style="text-align: justify;" | Tinco | |||
| style="text-align: justify;" | Tingath + Galnia | |||
|- | |||
| style="text-align: justify;" | Tingath | |||
| style="text-align: justify;" | Tingath ingot | |||
|- | |||
| style="text-align: justify;" | Galvare | |||
| style="text-align: justify;" | Culo + ilsa | |||
|- | |||
| style="text-align: justify;" | Culo | |||
| style="text-align: justify;" | Culo ingot | |||
|- | |||
| style="text-align: justify;" | Urus | |||
| style="text-align: justify;" | Adarcer + Tambe | |||
|- | |||
| style="text-align: justify;" | Tambe | |||
| style="text-align: justify;" | Tambe ingot | |||
|} | |} | ||
Wersja z 14:07, 7 paź 2024
Wydobycie rudy
Narzędzia
| Nazwa |
|---|
| Pickaxe (Kilof) |
| Piec Hutniczy |
Stopy i bonusy do narzędzi
| Bonus | Stop |
|---|---|
| -2,5% | Ogamur |
| 0% | Ang |
| 0,5% | Celeb |
| 1% | Evyth |
| 1,5% | Black steel |
| 1,5% | Borang |
| 2% | Mal |
| 2,5% | Tasarang |
| 2,5% | Toughened |
| 3% | Dalvorn |
| 3% | Dulgabar |
| 3% | Erythmal |
| 3,5% | Mithrill |
| 4% | Ithildin |
| 4,5% | Ithilnaur |
| 5% | Eog |
Wytapianie metalu
| Użycie umiejętności:
1. Wydziel określoną liczbę węgla. 2. Dwukrotnie kliknij wydzielony węgiel i wskaż piec. 3. Dwukrotnie kliknij interesującą cię rudę i wskaż piec. Warunki: Aby przetopić rudę, należy stać bezpośrednio przy piecu. Czas trwania: Akcja przetapiania trwa x sekund. Węgiel: Węgiel drzewny jest dwukrotnie bardziej wydajny od zwykłego węgla. |
| Próg Wydobycia | Zastosowanie | Nazwa |
|---|---|---|
| -brak- | Majsterkowanie | Clay |
| 15% | Gotowanie | Salt |
| 15% | Przetapianie | Coal |
| -brak- | Przetapianie | Charcoal |
| -brak- | Majsterkowanie | Sand |
| 0% | Stop | Alcam |
| 20% | Basic | Ang |
| 30% | Basic | Celeb |
| 40% | Basic | Evyth |
| 50% | Stop | Galnia |
| 60% | Stop | Paer |
| 70% | Basic | Mal |
| 80% | Basic | Ilsa |
| 90% | Stop | Adarcer |
| 60% | Basic | Tingath |
| 75% | Basic | Culo |
| 90% | Basic | Tambe |
Metale
| Mistrzowie metalurgii potrafią łączyć metale, tworząc tzw. stopy, które nadają materiałom unikatowe właściwości. Te stopy mogą zwiększać wytrzymałość metali lub redukować ich ciężar.
Należy wydzielić określoną liczbę węgla/drzewnego. Kolejno kliknąć dwukrotnie wydzielony węgiel i wskazać piec. Następnie należy dwukrotnie kliknąć na pierwszą rudę, wskazać kolejne, a na ostatek piec. Warunki: Aby przetopić metale, należy stać bezpośrednio przy piecu. Czas trwania: Akcja przetapiania trwa x sekund. Węgiel: Węgiel drzewny jest dwukrotnie bardziej wydajny od węgla. |
| Składniki | Nazwa |
|---|---|
| Ang | Ang ingot |
| Black ore | Black steel |
| Ang + Paer | Borang |
| Celeb | Celeb ingot |
| Copper coins | Copper ingot |
| Celeb + Paer | Dulgabar |
| Evyth + Paer | Erythmal |
| Evyth | Evyth ingot |
| Celeb + Mal | Galvorn |
| Sand | Glass |
| Glor coins | Glor ingot |
| Mal | Mal ingot |
| Ang + Alcam | Ogamur |
| Ang + Galnia | Tasarang |
| Ilsa + Paer | Latuken |
| Ilsa | Ilsa ingot |
| Laure | Ilsa + Mal |
| Kanu | Ilsa + Adarcer |
| Tinco | Tingath + Galnia |
| Tingath | Tingath ingot |
| Galvare | Culo + ilsa |
| Culo | Culo ingot |
| Urus | Adarcer + Tambe |
| Tambe | Tambe ingot |
Pozostałe surowce kopalniane
| Próg Wydobycia | Opis |
|---|---|
| 20% | Limestone |
| 30% | Sandstone |
| 35% | Light sandstone |
| 40% | Dark sandstone |
| 45% | Granite |
| 50% | Light granite |
| 55% | Dark granite |
| 60% | Quartz |
| 70% | Marble |
| 80% | White marble |
| 95% | Black marble |
Przetwarzanie Wyrobów Metalicznych i Monet
| Użycie umiejętności:
Aby przetopić przedmiot, należy dwukrotnie kliknąć piec hutniczy i wskazać przedmiot. Aby przetopić więcej niż jeden przedmiot lub monety, należy: Wydzielić określoną liczbę węgla lub węgla drzewnego. Dwukrotnie kliknąć wydzielony węgiel i wskazać piec. Dwukrotnie kliknąć piec hutniczy i wskazać pojemnik z przedmiotami (nie musi znajdować się w ekwipunku). Warunki: Aby przetopić rudę, należy stać bezpośrednio przy piecu. Czas trwania: Akcja przetapiania trwa x sekund. Ograniczenia: W zależności od poziomu umiejętności można odzyskać do 75% surowca. Węgiel: Węgiel drzewny jest dwukrotnie bardziej wydajny od zwykłego węgla. |
Dodatkowe informacje
- Wraz z rozwojem umiejętności jesteśmy w stanie wydobywać coraz lepsze rudy metali;
- Złoże rudonośne jest stałe;
- Każdy rodzaj rudy ma przypisaną stałą szanse na wydobycie, o ile nasz poziom umiejętności jest wystarczający, aby ją pozyskać;
- Wytwarzanie stopów metali wymaga mistrzowskiej wiedzy w zakresie górnictwa;
- Dodatkowe surowce kopalniane mają stałą szanse wydobycia, niezależną od poziomu naszej wiedzy w zakresie górnictwa;
- Nie jesteśmy w stanie kopać, gdy trzymamy w dłoni tarczę;