Inżynieria: Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 71: | Linia 71: | ||
! Opis | ! Opis | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: left; width: 250px;" | | | style="text-align: left; width: 250px;" | 25% inżynierii, 4 sztaby metalu | ||
| style="padding: 10px; vertical-align: center;" | [[File: Item_0x0F39.png|center]] | |||
| style="text-align: justify;" | '''Szpadel''' - jest rodzajem łopaty, która dzięki swojemu kształtowi, nadaje się do kopania. Jest on przeznaczony do rozcinania gleby, kopania i spulchniania ziemi. | |||
| style="padding: 10px; vertical-align: center;" | [[File: | |||
| style="text-align: justify;" | ''' | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: left; width: 250px;" | 30% inżynierii, 2 sztaby metalu | | style="text-align: left; width: 250px;" | 30% inżynierii, 2 sztaby metalu | ||
| style="padding: 10px; vertical-align: center;" | [[File: Item_0x10E6.png|center]] | | style="padding: 10px; vertical-align: center;" | [[File: Item_0x10E6.png|center]] | ||
| style="text-align: justify;" | '''Strug''' - Nazywany też ośnikiem bednarskim, który służy obróbki powierzchni wklęsłych, beczek, mis, maselnic itp. | | style="text-align: justify;" | '''Strug''' - Nazywany też ośnikiem bednarskim, który służy obróbki powierzchni wklęsłych, beczek, mis, maselnic itp. | ||
|- | |||
| style="text-align: left; width: 250px;" | 30% inżynierii, 3 sztaby metalu | |||
| style="padding: 10px; vertical-align: center;" | [[File: Obcegi.png|center]] | |||
| style="text-align: justify;" | '''Szczypce''' - Głównie używane przez kowali do przenoszenia i trzymania rozgrzanych metalowych elementów podczas kucia. | |||
|- | |||
| style="text-align: left; width: 250px;" | 30% inżynierii, 4 sztaby metalu | |||
| style="padding: 10px; vertical-align: center;" | [[File: Item_0x1035.png|center]] | |||
| style="text-align: justify;" | '''Piła''' - Narzędzie w formie ząbkowanego ostrza służące do przerzynania drewna. | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: left; width: 250px;" | 33% inżynierii, 2 sztaby metalu | | style="text-align: left; width: 250px;" | 33% inżynierii, 2 sztaby metalu | ||
| Linia 87: | Linia 91: | ||
| style="text-align: justify;" | '''Ośnik''' - Ręczne narzędzie do strugania i korowania drewna. Ma dwie rękojeści i metalowe ostrze. | | style="text-align: justify;" | '''Ośnik''' - Ręczne narzędzie do strugania i korowania drewna. Ma dwie rękojeści i metalowe ostrze. | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: left; width: 250px;" | | | style="text-align: left; width: 250px;" | 33% inżynierii, 4 sztaby metalu | ||
| style="padding: 10px; vertical-align: center;" | [[File: | | style="padding: 10px; vertical-align: center;" | [[File: Item_0x10E5.png|center]] | ||
| style="text-align: justify;" | ''' | | style="text-align: justify;" | '''Dłuto''' - Dłuto to narzędzie z charakterystycznie ukształtowaną krawędzią tnącą na końcu, do ręcznego rzeźbienia lub cięcia twardego materiału. | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: left; width: 250px;" | 35% inżynierii, 4 sztaby metalu | | style="text-align: left; width: 250px;" | 35% inżynierii, 4 sztaby metalu | ||
| Linia 97: | Linia 101: | ||
| style="text-align: left; width: 250px;" | 35% inżynierii, 5 sztaby metalu | | style="text-align: left; width: 250px;" | 35% inżynierii, 5 sztaby metalu | ||
| style="padding: 10px; vertical-align: center;" | [[File: Item_0x0F43.png|center]] | | style="padding: 10px; vertical-align: center;" | [[File: Item_0x0F43.png|center]] | ||
| style="text-align: justify;" | '''Siekiera''' - | | style="text-align: justify;" | '''Siekiera''' - Używana do kształtowania i podziału drewna, rąbania lasów lub jako broń obuchowo-sieczna. | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: left; width: 250px;" | 35% inżynierii, 4 sztaby metalu | | style="text-align: left; width: 250px;" | 35% inżynierii, 4 sztaby metalu | ||
| Linia 121: | Linia 113: | ||
| style="text-align: left; width: 250px;" | 35% inżynierii, 2 sztaby metalu | | style="text-align: left; width: 250px;" | 35% inżynierii, 2 sztaby metalu | ||
| style="padding: 10px; vertical-align: center;" | [[File: Item_0x0F9D.png|center]] | | style="padding: 10px; vertical-align: center;" | [[File: Item_0x0F9D.png|center]] | ||
| style="text-align: justify;" | '''Przybornik''' - znajduje się w nim wszystko co potrzebne | | style="text-align: justify;" | '''Przybornik''' - znajduje się w nim wszystko co jest potrzebne do wykonywania prac ręcznych przez krawca: nici, igły, nożyczki, miarki, naparstek, nawlekacze itd. | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: left; width: 80px;" | 35% inżynierii, 2 sztaby metalu | | style="text-align: left; width: 80px;" | 35% inżynierii, 2 sztaby metalu | ||
| style="padding: 10px; vertical-align: center;" | [[File: Item_0x0E9B.png|center]] | | style="padding: 10px; vertical-align: center;" | [[File: Item_0x0E9B.png|center]] | ||
| style="text-align: justify;" | '''Moździeż''' - moździerz jest niewielkim, aczkolwiek bardzo ciężkim naczyniem, które wyglądem przypomina miseczkę. Tworzy całość wraz z masywnym i poręcznym | | style="text-align: justify;" | '''Moździeż''' - moździerz jest niewielkim, aczkolwiek bardzo ciężkim naczyniem, które wyglądem przypomina miseczkę. Tworzy całość wraz z masywnym i poręcznym tłuczkiem. Wykorzystuje się go w kuchni do dokładnego rozdrabniania ziół, przypraw i innego rodzaju składników. | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: left; width: 80px;" | 35% inżynierii, 4 sztaby metalu | | style="text-align: left; width: 80px;" | 35% inżynierii, 4 sztaby metalu | ||
| style="padding: 10px; vertical-align: center;" | [[File: Narzedzialukmistrza.png|center]] | | style="padding: 10px; vertical-align: center;" | [[File: Narzedzialukmistrza.png|center]] | ||
| style="text-align: justify;" | '''Narzędzia łukmistrza''' - zestaw przyborów używanych przez łuczarza do wytwarzania | | style="text-align: justify;" | '''Narzędzia łukmistrza''' - zestaw przyborów używanych przez łuczarza do wytwarzania i konserwacji tylko łuków i strzał. | ||
|- | |||
| style="text-align: left; width: 250px;" | 40% inżynierii, 5 sztab metalu | |||
| style="padding: 10px; vertical-align: justify;" | [[File: Item 0x1EB9.png|center]] | |||
| style="text-align: justify;" | '''Narzędzia ślusarskie''' - Pojemnik z narzędziami majstra. | |||
|- | |||
| style="text-align: left; width: 250px;" | 40% inżynierii, 4 sztaby metalu | |||
| style="padding: 10px; vertical-align: center;" | [[File: Item_0x0E85.png|center]] | |||
| style="text-align: justify;" | '''Kilof''' - narzędzie służące do rozdrabniania skał i wstępnego rozdrabniania twardego podłoża. Kilofy wykorzystywane są w górnictwie i kamieniarstwie. | |||
|} | |} | ||
| Linia 146: | Linia 146: | ||
| style="padding: 10px; vertical-align: center;" | [[File: Item_0x0EC4.png|center]] | | style="padding: 10px; vertical-align: center;" | [[File: Item_0x0EC4.png|center]] | ||
| style="text-align: justify;" | '''Nóż myśliwski''' - Nóż myśliwski to narzędzie służące do obróbki mięsa, skóry i kości zwierząt. Charakteryzuje się długim, ostro zakończonym ostrzem, które pozwala na łatwe i precyzyjne cięcie. Nóż myśliwski może mieć różne kształty i rozmiary, w zależności od jego przeznaczenia. Najczęściej spotykanym rodzajem noża myśliwskiego jest nóż z płaskim ostrzem, który umożliwia łatwe i szybkie cięcie mięsa. | | style="text-align: justify;" | '''Nóż myśliwski''' - Nóż myśliwski to narzędzie służące do obróbki mięsa, skóry i kości zwierząt. Charakteryzuje się długim, ostro zakończonym ostrzem, które pozwala na łatwe i precyzyjne cięcie. Nóż myśliwski może mieć różne kształty i rozmiary, w zależności od jego przeznaczenia. Najczęściej spotykanym rodzajem noża myśliwskiego jest nóż z płaskim ostrzem, który umożliwia łatwe i szybkie cięcie mięsa. | ||
|- | |||
| style="text-align: center; width: 250px;" | 25% inżynierii, 3 sztaby metalu | |||
| style="padding: 10px; vertical-align: center;" | [[File: Item_0x0EC2.png|center]] | |||
| style="text-align: justify;" | '''Tasak''' - Tasaka można używać do mięsa bez kości, a także doskonale nadają się do przygotowywania warzyw i ziół. Płaskie ostrze doskonale nadaje się do kruszenia czosnku. Konstrukcja z szerokimi ostrzami sprawia, że są również wygodnym narzędziem do przenoszenia składników z deski do krojenia do garnka lub innego naczynia. | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center; width: 250px;" | 35% inżynierii, 3 sztaby metalu | | style="text-align: center; width: 250px;" | 35% inżynierii, 3 sztaby metalu | ||
| style="padding: 10px; vertical-align: center;" | [[File: Item_0x0EC5.png|center]] | | style="padding: 10px; vertical-align: center;" | [[File: Item_0x0EC5.png|center]] | ||
| style="text-align: justify;" | '''Nóż rymarski''' - Narzędzie noż rymarski to specjalny nóż używany w rzemiośle rymarskim do cięcia skóry. Posiada on charakterystyczny, ostro zakończony, trójkątny kształt, który ułatwia precyzyjne cięcie skóry. | | style="text-align: justify;" | '''Nóż rymarski''' - Narzędzie noż rymarski to specjalny nóż używany w rzemiośle rymarskim do cięcia skóry. Posiada on charakterystyczny, ostro zakończony, trójkątny kształt, który ułatwia precyzyjne cięcie skóry. | ||
|} | |} | ||
Wersja z 09:11, 8 gru 2023
Sposób użycia umiejętności
Następnie wybieramy konkretne zakładki przedmiotów do wykonania. Dalej już konkretne przedmioty. W momencie gdy już raz wykonaliśmy dany przedmiot, przy następnym otwarciu okna możemy kliknąć na okno "Wykonaj poprzedni...", w ten sposób mamy możliwość wykonywania tej broni w pętli.
Metal - Spis przedmiotów, warunki wykonania i zużycie materiału
|
| Wymagania | Wygląd | Opis |
|---|---|---|
| 25% inżynierii, 4 sztaby metalu | Szpadel - jest rodzajem łopaty, która dzięki swojemu kształtowi, nadaje się do kopania. Jest on przeznaczony do rozcinania gleby, kopania i spulchniania ziemi. | |
| 30% inżynierii, 2 sztaby metalu | Strug - Nazywany też ośnikiem bednarskim, który służy obróbki powierzchni wklęsłych, beczek, mis, maselnic itp. | |
| 30% inżynierii, 3 sztaby metalu | Szczypce - Głównie używane przez kowali do przenoszenia i trzymania rozgrzanych metalowych elementów podczas kucia. | |
| 30% inżynierii, 4 sztaby metalu | Piła - Narzędzie w formie ząbkowanego ostrza służące do przerzynania drewna. | |
| 33% inżynierii, 2 sztaby metalu | Ośnik - Ręczne narzędzie do strugania i korowania drewna. Ma dwie rękojeści i metalowe ostrze. | |
| 33% inżynierii, 4 sztaby metalu | Dłuto - Dłuto to narzędzie z charakterystycznie ukształtowaną krawędzią tnącą na końcu, do ręcznego rzeźbienia lub cięcia twardego materiału. | |
| 35% inżynierii, 4 sztaby metalu | Nożyczki - Służą do ręcznego przecinania i rozcinania różnych materiałów. | |
| 35% inżynierii, 5 sztaby metalu | Siekiera - Używana do kształtowania i podziału drewna, rąbania lasów lub jako broń obuchowo-sieczna. | |
| 35% inżynierii, 4 sztaby metalu | Młot kowalski - narzędzie używane przez kowali do pracy przy kowadle, w razie potrzeby może również służyć jako broń | |
| 35% inżynierii, 4 sztaby metalu | Młotek - to jedno z najstarszych narzędzi używanych w Śródziemiu, służące do uderzania w materiał w celu jego obróbki lub do uderzania nim w inne narzędzie. | |
| 35% inżynierii, 2 sztaby metalu | Przybornik - znajduje się w nim wszystko co jest potrzebne do wykonywania prac ręcznych przez krawca: nici, igły, nożyczki, miarki, naparstek, nawlekacze itd. | |
| 35% inżynierii, 2 sztaby metalu | Moździeż - moździerz jest niewielkim, aczkolwiek bardzo ciężkim naczyniem, które wyglądem przypomina miseczkę. Tworzy całość wraz z masywnym i poręcznym tłuczkiem. Wykorzystuje się go w kuchni do dokładnego rozdrabniania ziół, przypraw i innego rodzaju składników. | |
| 35% inżynierii, 4 sztaby metalu | Narzędzia łukmistrza - zestaw przyborów używanych przez łuczarza do wytwarzania i konserwacji tylko łuków i strzał. | |
| 40% inżynierii, 5 sztab metalu | Narzędzia ślusarskie - Pojemnik z narzędziami majstra. | |
| 40% inżynierii, 4 sztaby metalu | Kilof - narzędzie służące do rozdrabniania skał i wstępnego rozdrabniania twardego podłoża. Kilofy wykorzystywane są w górnictwie i kamieniarstwie. |
Noże
| Wymagania | Wygląd | Opis |
|---|---|---|
| 20% inżynierii, 2 sztaby metalu | Nóż rzeźnicki - Nóż przeznaczony do krojenia dużych płatów mięsa na mniejsze, równe porcje, np. steki. Jego zakrzywione ostrze z łatwością przecina skórę i tłuszcz, co pozwala skutecznie oczyścić mięso bez ryzyka utraty wartościowych części tuszy. | |
| 25% inżynierii, 3 sztaby metalu | Nóż myśliwski - Nóż myśliwski to narzędzie służące do obróbki mięsa, skóry i kości zwierząt. Charakteryzuje się długim, ostro zakończonym ostrzem, które pozwala na łatwe i precyzyjne cięcie. Nóż myśliwski może mieć różne kształty i rozmiary, w zależności od jego przeznaczenia. Najczęściej spotykanym rodzajem noża myśliwskiego jest nóż z płaskim ostrzem, który umożliwia łatwe i szybkie cięcie mięsa. | |
| 25% inżynierii, 3 sztaby metalu | Tasak - Tasaka można używać do mięsa bez kości, a także doskonale nadają się do przygotowywania warzyw i ziół. Płaskie ostrze doskonale nadaje się do kruszenia czosnku. Konstrukcja z szerokimi ostrzami sprawia, że są również wygodnym narzędziem do przenoszenia składników z deski do krojenia do garnka lub innego naczynia. | |
| 35% inżynierii, 3 sztaby metalu | Nóż rymarski - Narzędzie noż rymarski to specjalny nóż używany w rzemiośle rymarskim do cięcia skóry. Posiada on charakterystyczny, ostro zakończony, trójkątny kształt, który ułatwia precyzyjne cięcie skóry. |
Naczynia
| Wymagania | Wygląd | Opis |
|---|---|---|
| 30% inżynierii, 3 sztaby metalu | Kufel - Naczynie do picia piwa lub wina. Może być wykonany z różnych materiałów np. szkła, ceramiki, metalu lub drewna. | |
| 20% inżynierii, 3 sztaby metalu | Puchar - Naczynie, rodzaj czary z nóżką, w postaci dużego kielicha, niekiedy z grubego szkła uzywane do picia bardziej wyszukanych trunkow. | |
| 20% inżynierii, 2 sztaby metalu | Łyżka - Sztuciec składający się z trzonka zakończonego miseczką. Zazwyczaj służy do spożywania pokarmów płynnych. | |
| 30% inżynierii, 2 sztaby metalu | Widelec - Jeden z przyborów ręcznych wchodzących w skład sztućców z zastawy kuchennej, posiadający uchwyt i zębiska. Jest używany do nadziewania, utrzymywania i przenoszenia potraw. | |
| 30% inżynierii, 2 sztaby metalu | Nóż - Narzędzie do krojenia, cięcia itp., składające się przeważnie z metalowej głowni osadzonej w rękojeści drewnianej lub skorzanej. W ostatecznosci używany też jako broń. | |
| 35% inżynierii, 3 sztaby metalu | Kubek - Naczynie codziennego użytku, które jest niezwykle popularne i powszechnie stosowane w różnych sytuacjach. | |
| 35% inżynierii, 3 sztaby metalu | Mały garnek - Niezastąpione naczynie kuchenne, które znajduje szerokie zastosowanie w gotowaniu i przygotowywaniu posiłków. | |
| 35% inżynierii, 3 sztaby metalu | Średni garnek - Wszechstronne naczynie kuchenne, które znajduje szerokie zastosowanie w przygotowywaniu różnorodnych potraw. | |
| 50% inżynierii, 5 sztaby metalu | Garniec - Tradycyjne naczynie kuchenne, które od wieków jest używane do przygotowywania i podawania potraw | |
| 35% inżynierii, 4 sztaby metalu | Rondel - Wszechstronne naczynie kuchenne, które jest niezastąpione podczas gotowania różnorodnych potraw. | |
| 37% inżynierii, 4 sztaby metalu | Patelnia - Nieodłączne naczynie kuchenne, które jest szeroko używane do smażenia. |
Części
| Wymagania | Wygląd | Opis |
|---|---|---|
| 25% inżynierii, 2 sztaby metalu | Zębatki - Zębatki, znane również jako koła zębate, to mechanizm, który składa się z dwóch lub więcej kół o zębatych brzegach, które wchodzą w interakcję i przekazują ruch lub moment obrotowy. | |
| 20% inżynierii, 2 sztaby metalu | Sprężyny - Sprężyny to elastyczne elementy | |
| 20% inżynierii, 2 sztaby metalu | Zawias - Metalowy element, składający się z dwóch płyt lub elementów, które są połączone za pomocą osi lub sworznia. | |
| 35% inżynierii, 2 sztaby metalu | Kranik - Nnany również jako kurek, to urządzenie służące do regulacji przepływu cieczy. | |
| 20% inżynierii, 5 sztaby metalu | Obręcze - Okrągłe, metalowe elementy, które stanowią zewnętrzną część beczek. | |
| 55% inżynierii, 7 sztaby metalu | Cześci zegara - Części zegara to różnorodne elementy, które razem tworzą funkcjonalne urządzenie do mierzenia czasu. | |
| 45% inżynierii, 6 sztaby metalu | Części sekstansu - Zróżnicowane elementy, które tworzą przyrząd wykorzystywany do pomiaru kątów na niebie. Sekstant jest używany przede wszystkim w nawigacji morskiej | |
| 45% inżynierii, 5 sztaby metalu | Uchwyt pochodni - Element, który służy do trzymania i przenoszenia pochodni. | |
| 43% inżynierii, 3 sztaby metalu | Uchwyt świecy - Przedmiot, który służy do trzymania i stabilnego umieszczania świecy. | |
| 40% inżynierii, 1 sztaby metalu | Pręt stali - Walcowany metalowy element o cylindrycznym kształcie, | |
| 40% inżynierii, 1 sztaby metalu | Drut żelazny - Cienki, elastyczny i długotrwały materiał wykonany z żelaza | |
| 40% inżynierii, 1 sztaby metalu | Drut miedziany - Cienki, elastyczny materiał wykonany z miedzi |
Biżuteria
| Wymagania | Wygląd | Opis |
|---|---|---|
| % inżynierii, 4 sztaby metalu | Pierścień - Ozdobny element biżuterii, który noszony jest na palcu. | |
| 55% inżynierii, 5 sztaby metalu | Naszyjnik - Ozdobny element biżuterii, który noszony jest na szyi. | |
| 50% inżynierii, 4 sztaby metalu | Naszyjnik - Ozdobny element biżuterii, który noszony jest na szyi. | |
| 60% inżynierii, 7 sztaby metalu | Naszyjnik - Ozdobny element biżuterii, który noszony jest na szyi. | |
| 60% inżynierii, 7 sztaby metalu | Kolczyki - Ozdobne elementy biżuterii, które noszone są w uszach. | |
| 45% inżynierii, 4 sztaby metalu | Bransoleta - Ozdobny element biżuterii, który noszony jest na nadgarstku lub ramieniu. | |
| 90% inżynierii, 3 sztaby metalu | Tiara - Elegancka i królewska ozdoba głowy, która jest często noszona przez kobiety z okazji ważnych wydarzeń. | |
| 88% inżynierii, 2 sztaby metalu | Obręcz - Stylowy dodatek, który noszony jest na czole lub na górze głowy. | |
| 94% inżynierii, 5 sztaby metalu | Diadem - Elegancka ozdoba głowy, która jest noszona przez kobiety jako symbol władzy, dostojności i elegancji. |
Biżuteria
| Wymagania | Wygląd | Opis |
|---|---|---|
| 80% inżynierii, 7 sztaby metalu | Przypinka Dale - Niewielki płaski przedmiot, który można przypiąć do ubrania jako ozdobę. | |
| 80% inżynierii, 7 sztaby metalu | Przypinka Ereboru - Niewielki płaski przedmiot, który można przypiąć do ubrania jako ozdobę. | |
| 80% inżynierii, 7 sztaby metalu | Elficka Przypinka - Niewielki płaski przedmiot, który można przypiąć do ubrania jako ozdobę. | |
| 80% inżynierii, 7 sztaby metalu | Przypinka Esgaroth - Niewielki płaski przedmiot, który można przypiąć do ubrania jako ozdobę. |
Oswietlenie
| Wymagania | Wygląd | Opis |
|---|---|---|
| 30% inżynierii, 4 sztaby metalu | Lampion - Służy do przenośnego oświetlania. Składa się z metalowego korpusu, który chroni płonącą świeczkę i zapewnia bezpieczne korzystanie z niej. | |
| 50% inżynierii, 4 sztaby metalu | Swiecznik - Elegancki i dekoracyjny przedmiot, który służy do trzymania i prezentowania świec. | |
| 55% inżynierii, 6 sztaby metalu | Kandelabr - Imponujący i elegancki przedmiot, który służy do prezentowania i trzymania wielu świec jednocześnie. | |
| 65% inżynierii, 8 sztaby metalu | Duzy kandelabr - Przestrzenny i wieloramienny świecznik, który może pomieścić wiele świec jednocześnie. | |
| 75% inżynierii, 10 sztaby metalu | Latarnia - Praktyczny przedmiot, który służy do oświetlania i ozdabiania przestrzeni zewnętrznych. | |
| 75% inżynierii, 10 sztaby metalu | Latarnia - Praktyczny przedmiot, który służy do oświetlania i ozdabiania przestrzeni zewnętrznych. | |
| 90% inżynierii, 13 sztaby metalu | Zdobiona latarnia - Piękny i wyjątkowy przedmiot, który łączy funkcję oświetleniową z elementem dekoracyjnym. |
Pojemniki
Zamek do skrzyń - Aby go wykonać, najpierw musimy stworzyć metalową szkatułę lub skrzynię, dostępną w menu majsterkowicza. Po jej wykonaniu, system poprosi nas o określenie poziomu trudności zamka w zakresie od 5 do 100, jednak nie może on przekroczyć naszego aktualnego poziomu umiejętności inżynierii. Na przykład, jeśli nasza umiejętność inżynierii wynosi 71%, maksymalny poziom trudności, jaki możemy ustawić dla zamka, to również 71%. Poziom trudności zamka jest kluczowy dla doskonalenia umiejętności otwierania zamków.
Keg to niezbędne narzędzie dla alchemików, myślących o rozbudowie swojej działalności. Ten pojemnik umożliwia przechowywanie ilości płynu równoważnej temu, co w 100 standardowych butelkach. Chcąc wykonać keg, potrzebujemy kilku składników: baczółka, który wykonuje doświadczony cieśla; pokrywę, którą także przygotowuje specjalista od drewna; oraz kranik i obręcze. Kiedy zdobędziemy wszystkie potrzebne materiały, to już zadanie dla wytrawnego majsterkowicza, by połączyć je w jeden użyteczny przedmiot. Po udanym procesie tworzenia, gotowy keg trafia do naszego plecaka, czekając na wykorzystanie.
Aby wykorzystać keg, najpierw musisz napełnić go wybraną miksturą – od jednej do stu jednostek. Wystarczy przeciągnąć miksturę na keg, a proces napełniania przebiegnie samoczynnie. Kiedy keg jest pełny, puste butelki wracają do twojego plecaka. Jeśli natomiast chcesz przelać płyn z kega z powrotem do butelek, wystarczy dwukrotnie kliknąć na keg, a następnie na puste naczynia. Mikstura będzie się przelewać tak długo, aż keg będzie pusty lub skończą się puste butelki.
| Wymagania | Wygląd | Opis |
|---|---|---|
| 55% inżynierii, 8 sztaby metalu | Szkatulka - Mały i ozdobny pojemnik, który służy do przechowywania drogocennych przedmiotów, biżuterii, pamiątek czy innych cennych skarbów. | |
| 45% inżynierii, 14 sztaby metalu | Skrzynia - Solidny i pojemny pojemnik, który jest stosowany do przechowywania różnych przedmiotów. | |
| 55% inżynierii, 14 sztaby metalu | Skrzynia - Solidny i pojemny pojemnik, który jest stosowany do przechowywania różnych przedmiotów. |
Pułapki
Pułapka - Majsterkowicz ma w swoim arsenale trzy typy pułapek do wyboru: wybuchową, trującą i z wystrzeliwującą strzałką. Każda z nich, oprócz podstawowych materiałów jak żelazo i skrzynia, wymaga specyficznego dodatku: mikstury wybuchowej, trującej substancji czy bełtów. Tak samo jak przy tworzeniu zamków, zostaniemy poproszeni o określenie poziomu trudności pułapki, ale musimy pamiętać, że nie możemy przekroczyć naszego bieżącego poziomu w majsterkowaniu. Po udanym ustawieniu, pułapka zostanie zainstalowana w skrzyni. To świetna okazja, aby w bezpiecznych warunkach doskonalić umiejętność jej rozbrajania. Jednak ostrożność jest wskazana, ponieważ nieudane próby mogą skutkować obrażeniami, podobnie jak przy napotkaniu takich pułapek w podziemiach.
| Wymagania | Wygląd | Opis |
|---|---|---|
| 60% inżynierii, 5 sztaby metalu | Wybuchowa - Niebezpieczny i potencjalnie śmiertelny mechanizm zaprojektowany do sprowokowania eksplozji w celu zranienia, uszkodzenia lub zabicia celu. | |
| 55% inżynierii, 5 sztaby metalu | Trujaca - Podstępne i niebezpieczne urządzenie, które ma na celu zaszkodzić lub zabić osobę, która przypadkowo ją uruchomi. | |
| 55% inżynierii, 5 sztaby metalu | Strzalkowa - Sprytny i podstępny mechanizm, który ma na celu zranienie lub zabicie osoby, która przypadkowo ja otworzy. |
Inne
| Wymagania | Wygląd | Opis |
|---|---|---|
| 50% inżynierii, 1 sztaby metalu | Wytrych - Specjalne narzędzie, które służy do otwierania zamków lub zabezpieczeń bez użycia klucza. | |
| 40% inżynierii, 3 sztaby metalu | Klucz - Narzędzie służące do otwierania, zamykania zamków. | |
| 35% inżynierii, 2 sztaby metalu | Koleczko na klucze - Praktyczny i funkcjonalny dodatek służący do przechowywania i organizowania kluczy. |
Drewno - Spis przedmiotów, warunki wykonania i zużycie materiału 
Narzędzia
| Wymagania | Wygląd | Opis |
|---|---|---|
| 5% inżynierii, 20 drewna | Maly hebel - Narzędzie, które jest specjalnie zaprojektowane do pracy z drewnem. | |
| 30% inżynierii, 4 drewna | Duzy hebel - Narzędzie, które jest specjalnie zaprojektowane do pracy z drewnem. | |
| 30% inżynierii, 4 drewna | Gladzik - Używane w obróbce drewna do wygładzania, wyprofilowania i usunięcia nierówności z powierzchni drewnianych przedmiotów. |
Rozne
| Wymagania | Wygląd | Opis |
|---|---|---|
| 20% inżynierii, 2 drewna | Osie - Element mechaniczny, który służy do łączenia dwóch elementów obrotowych w sposób umożliwiający swobodne obracanie się jednego względem drugiego. | |
| 35% inżynierii, 6 drewna | Szafka zegara - Specjalny element, który stanowi obudowę i podstawę dla mechanizmu zegara. | |
| 30% inżynierii, 3 drewna | Kubek z koscmi - Małe, sześciościenne elementy używane do gry. |
Glina - Spis przedmiotów, warunki wykonania i zużycie materiału 
Naczynia
| Wymagania | Wygląd | Opis |
|---|---|---|
| 15% inżynierii, 2 porcji gliny | Talerz - Powszechnie używany naczyniowy element stołowy, który służy do serwowania i spożywania różnych potraw. | |
| 25% inżynierii, 4 porcji gliny | Mala waza - Dekoracyjny element, który służy do eksponowania niewielkich bukietów lub pojedynczych kwiatów. | |
| 30% inżynierii, 5 porcji gliny | Mala zdobiona waza - Dekoracyjny przedmiot, który łączy w sobie funkcjonalność i estetykę. | |
| 30% inżynierii, 9 porcji gliny | Duza waza - Imponujący element dekoracyjny, który stanowi zarówno funkcjonalne naczynie, jak i wyrazisty element wystroju wnętrza. | |
| 40% inżynierii, 10 porcji gliny | Duza zdobiona waza - Efektowny element dekoracyjny, który wyróżnia się swoją imponującą wielkością oraz szczególnymi zdobieniami. | |
| 50% inżynierii, 6 porcji gliny | Dzban na miod - Naczynie, które służy do przechowywania i podawania miodu. |
Rozne
| Wymagania | Wygląd | Opis |
|---|---|---|
| 15% inżynierii, 4 porcji gliny | Doniczka - Naczynie, które służy do sadzenia roślin w celu ich hodowli i ozdobienia wnętrza . | |
| 40% inżynierii, 7 porcji gliny | Duza donica - Imponujący element aranżacji przestrzeni, który pełni zarówno funkcję hodowlaną, jak i dekoracyjną.. | |
| 85% inżynierii, 120 porcji gliny | Statuetka kobiety - Delikatna i wyjątkowa ozdoba, która przedstawia piękną postać kobiecą. | |
| 85% inżynierii, 120 porcji gliny | Statuetka mezczyzny - Dekoracyjny element, który przedstawia męską postać. |
Szklo - Spis przedmiotów, warunki wykonania i zużycie materiału 
Szkliwo
| Wymagania | Wygląd | Opis |
|---|---|---|
| 30% inżynierii, 20 uncji piasku | Pusta butelka - Szklany pojemnik, który służy do przechowywania różnych płynów. | |
| 50% inżynierii, 6 uncji piasku | Butla - Charakter ozdobny w warsztacie alchemicznym. | |
| 30% inżynierii, 4 uncji piasku | Dzbanek - Naczynie, które służy do podawania napojów,. | |
| 30% inżynierii, 2 uncji piasku | Szklanka - Powszechnie używane naczynie do spożywania napojów. | |
| 12% inżynierii, 1 uncje piasku | Kufel - Charakterystyczne naczynie, które jest często używane do serwowania piwa. |
Rozne
| Wymagania | Wygląd | Opis |
|---|---|---|
| 80% inżynierii, 8 uncji piasku | Obsydian - Mała bryłka stopionego szkła w wysokiej temperaturze. | |
| 70% inżynierii, 15 uncji piasku | Krysztalowa kula - Oszałamiający przedmiot, który przyciąga wzrok swoją piękną i mieniącą się powierzchnią.. |








