Krawiectwo: Różnice pomiędzy wersjami
(→Skóry) |
(→Skóry) |
||
| Linia 108: | Linia 108: | ||
|- | |- | ||
| gorilla cut up leather || [[Plik:Gorilla_2.png]] | | gorilla cut up leather || [[Plik:Gorilla_2.png]] | ||
|} | |||
{| class="wikitable" | |||
|+ Skóra aligatora | |||
! Nazwa || Wygląd || Próg szycia || Modyfikator armora | |||
|- | |||
| alligator hide || [[Plik:Alligator_1.png]] ||rowspan=2| <center>70</center> ||rowspan=2| <center>0.20</center> | |||
|- | |||
| alligator cut up leather || [[Plik:Alligator_2.png]] | |||
|} | |||
{| class="wikitable" | |||
|+ Skóra wilka leśnego | |||
! Nazwa || Wygląd || Próg szycia || Modyfikator armora | |||
|- | |||
| timber wolf hide || [[Plik:Timber_wolf_1.png]] ||rowspan=2| <center>70</center> ||rowspan=2| <center>0.20</center> | |||
|- | |||
| timber wolf cut up leather || [[Plik:Timber_wolf_2.png]] | |||
|} | |} | ||
Wersja z 12:14, 6 lis 2025
Krawiectwo jest dziedziną bardzo cenioną na terenach Śródziemia. Ciepłe lata i mroźne zimy, które nękają mieszkańców tych terenów, szczególnie dokuczliwe na otwartym obszarze, sprawiają, że ubrania muszą być dobrej jakości. Latem zapewniając przewiew i możliwość odparowania potu, zaś zimą chroniąc przed niską temperaturą. Do produkcji tkaniny w tych stronach wykorzystuje się głównie wełnę i bawełnę, która jest naprawdę przedniej jakości. Tereny bogate w zwierzynę łowną są idealnym źródłem do pozyskiwania skór, które są wykorzystywane przez krawców-rymarzy do produkcji pancerzy i innych skórzanych wyrobów. Krawiectwo na tkaninach można rozwijać maksymalnie do 100% umiejętności.
Użycie umiejętności
Aby rozpocząć produkcję wyrobów należy dwukrotnie kliknąć na przybornik krawiecki i wskazać materiał (znajdujący się w plecaku naszej postaci) z którego chcemy wykonywać przedmiot (może to być tkanina lub skóra). Pokaże się wówczas okienko, zawierające spis przedmiotów możliwych do wykonania z danego materiału.
Narzędzia i surowce
Narzędzia
Jakość narzędzi wpływa na możliwość stworzenia przedmiotów i ich jakość wg. wzoru (jakość narzędzia)*3 -> taka wartość jest dodawana do wartości umiejętności.
W jakości narzędzia jest już zawarta jakość materiału
| Przybornik krawiecki | |
| Nożyczki | |
| Krosno |
|
| Kołowrotek | |
| Nici |
Surowce
Wełna, bawełna, len
Wełnę możemy uzyskać poprzez strzyżenie owiec, a bawełnę i len poprzez zbiór z upraw. Następnie zbliżamy się do kołowrotka, wybieramy surowiec, a potem umieszczamy go na kołowrotku. W ten sposób powstaje przędza, którą następnie przetwarzamy za pomocą krosna. Uzyskane w ten sposób bele materiału można pociąć na materiał i wykorzystać do szycia odzieży.
| Wełna |
| |||
| Bawełna |
| |||
| Len |
|
Skóry
Skóry pozyskujemy poprzez wycinanie ich ze zwłok upolowanej zwierzyny oraz cielsk wszelkiej maści potworów. W skrzyniach skarbów można znaleźć skory o niestandardowym kolorze.
| Nazwa | Wygląd | Próg szycia | Modyfikator armora |
|---|---|---|---|
| thin domestic animal hide | ![]() |
||
| thin domestic animal cut up leather |
|
| Nazwa | Wygląd | Próg szycia | Modyfikator armora |
|---|---|---|---|
| thick domestic animal hide | ![]() |
||
| thick domestic animal cut up leather |
|
| Nazwa | Wygląd | Próg szycia | Modyfikator armora |
|---|---|---|---|
| thin wild animal hide | ![]() |
||
| thin wild animal cut up leather |
|
| Nazwa | Wygląd | Próg szycia | Modyfikator armora |
|---|---|---|---|
| thick wild animal hide | ![]() |
||
| thick wild animal cut up leather |
|
| Nazwa | Wygląd | Próg szycia | Modyfikator armora |
|---|---|---|---|
| walrus hide | ![]() |
||
| walrus cut up leather |
|
| Nazwa | Wygląd | Próg szycia | Modyfikator armora |
|---|---|---|---|
| gorilla hide | ![]() |
||
| gorilla cut up leather |
|
| Nazwa | Wygląd | Próg szycia | Modyfikator armora |
|---|---|---|---|
| alligator hide | ![]() |
||
| alligator cut up leather |
|
| Nazwa | Wygląd | Próg szycia | Modyfikator armora |
|---|---|---|---|
| timber wolf hide | ![]() |
||
| timber wolf cut up leather |
|
Produkty z materiału
Menu główne
Dywany i wykładziny
Płaszcze i okrycia
Suknie i sukienki
Nakrycia głowy
Kaptury
Różności z materiału
Spodnie
Szaty
Koszule
Tuniki
Produkty skórzane
Menu główne
Obuwie
Skórzane pancerze
Różności skórzane


















































