Drwalstwo: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| Linia 14: | Linia 14: | ||
=== Narzędzia === | === Narzędzia === | ||
<div style="text-align: justify;">Stop, z którego wykonane jest narzędzie, wpływa na skuteczność postaci. W zależności od rodzaju stali, z której wykonano | <div style="text-align: justify;">Stop, z którego wykonane jest narzędzie, wpływa na skuteczność postaci. W zależności od rodzaju stali, z której wykonano siekiere, postać otrzymuje bonus od -2,5% do 5% do umiejętności. Bonus ten nie wpływa na tempo rozwijania umiejętności..</div> | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
! Nazwa | ! Nazwa | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: justify;" | ''' | | style="text-align: justify;" | '''Hatchet''' | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: justify;" | ''' | | style="text-align: justify;" | '''battle axe''' | ||
|- | |||
| style="text-align: justify;" | '''executioner’s axe''' | |||
|- | |||
| style="text-align: justify;" | '''two-handed axe''' | |||
|- | |||
| style="text-align: justify;" | '''double axe''' | |||
|- | |||
| style="text-align: justify;" | '''axe''' | |||
|- | |||
| style="text-align: justify;" | '''war axe''' | |||
|- | |||
| style="text-align: justify;" | '''large battle axe''' | |||
|- | |||
| style="text-align: justify;" | '''topór bojowy''' | |||
|} | |} | ||
Wersja z 14:00, 7 sie 2024
Lasy Śródziemia są nie tylko domem licznej zwierzyny, ale także miejscem, w którym drwale pracują w pocie czoła pozyskując drewno, które jest podstawowym budulcem, ale także surowcem wykorzystywanym przy produkcji mebli, łuków i strzał. Drzewa niekiedy kryją w sobie dodatkowe surowce wykorzystywane przez alchemików i sadowników.
Sposób użycia umiejętności
Narzędzia
Stop, z którego wykonane jest narzędzie, wpływa na skuteczność postaci. W zależności od rodzaju stali, z której wykonano siekiere, postać otrzymuje bonus od -2,5% do 5% do umiejętności. Bonus ten nie wpływa na tempo rozwijania umiejętności..
| Nazwa |
|---|
| Hatchet |
| battle axe |
| executioner’s axe |
| two-handed axe |
| double axe |
| axe |
| war axe |
| large battle axe |
| topór bojowy |
Stopy i bonusy do narzędzi
| Bonus | Stop |
|---|---|
| -2,5% | Ogamur |
| 0% | Ang |
| 0,5% | Celeb |
| 1% | Evyth |
| 1,5% | Black steel |
| 1,5% | Borang |
| 2% | Mal |
| 2,5% | Tasarang |
| 2,5% | Toughened |
| 3% | Dalvorn |
| 3% | Dulgabar |
| 3% | Erythmal |
| 3,5% | Mithrill |
| 4% | Ithildin |
| 4,5% | Ithilnaur |
| 5% | Eog |
Rodzaje drewna
| Wymagania | Opis |
|---|---|
| 0% Drwalstwa | Deadwood log |
| 0% Drwalstwa | Galadh log |
| 10% Drwalstwa | Orn log |
| 15% Drwalstwa | Lassemista log |
| 20% Drwalstwa | Orofarne log |
| 30% Drwalstwa | Carnimirie log |
| 40% Drwalstwa | Tasar log |
| 50% Drwalstwa | Fimbrethil log |
| 60% Drwalstwa | Thon log |
| 70% Drwalstwa | Nimbrethil log |
| 80% Drwalstwa | Lebethron log |
| 90% Drwalstwa | Mallorn log |
Pozostałe surowce
Dodatkowe informacje
- Wraz z rozwojem umiejętności jesteśmy w stanie wydobywać coraz lepsze rodzaje drewna;
- Każde drzewo ma przypisany rodzaj drewna, które można z niego pozyskać;
- Ponadto z każdego drzewa mamy stałą szansę pozyskania drewna: zwykłego, młodego, twardego i jakościowego, o ile posiadamy odpowiedni poziom umiejętności do jego pozyskania;
- Wraz z rozwojem umiejętności rośnie szansa na wydobycie dodatkowej ilości drewna;
- Dodatkowe surowce, będące produktami ubocznymi, mają stałą szanse pozyskania, niezależną od poziomu naszej wiedzy w zakresie drwalstwa;
- Nie jesteśmy w stanie rąbać drzewa, gdy trzymamy w dłoni tarczę;




