Podanie o konto

Z Endore
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Do gry na naszym serwerze niezbędne jest złożenie podania o konto, zawierającego podstawowe informacje o postaci, którą planujemy rozpocząć rozgrywkę. Podanie te musi zostać zaakceptowane przez Ekipę Endore, ale nie ma powodów do niepokoju. Nie wymagamy kunsztu literackiego i ponadprzeciętnych umiejętności. Formularz ma za zadanie sprawdzenie, czy planowana postać jest zgodna z uniwersum oraz czasem i miejscem rozgrywki. W przypadku rozbieżności gracz jest informowany o takim fakcie i może poprawić swoje podanie oraz przesłać je ponownie do akceptacji. Wszystkie informacje wymagane przez formularz będą konieczne do wprowadzenia w karcie postaci w grze, dlatego warto je zapisać. W formularzu nie ma zbyt wiele miejsca, więc nie wymagamy wielostronicowych opowiadań. Jeśli ktoś ma chęć rozbudowania informacji o swojej postaci o detale, po akceptacji podstawowego podania, może dosłać rozbudowaną wersję Ekipie, wówczas Mistrz Gry, który zaangażuje się w fabułę naszej postaci, będzie mógł ją dokładnie zgłębić.

Link do formularza: https://forms.gle/NwPBJrgPRMGtAQRF8

Wzór podania

Adres e-mail:

Niezbędny do kontaktu w sprawie rozpatrzenia podania.

Dane podstawowe:

 • Login do konta: ...
 • Nick na Discordzie: ...

Informacje o postaci

 • Płeć postaci: M / K
 • Rasa postaci: Człowiek z Esgaroth / Człowiek z Dale / Krasnolud / Elf (wybór rasy jest kluczowym elementem wpływającym na grę, szczegóły o rasach postaci znajdują się w sekcji Rasy grywalne).
 • Obywatelstwo: Esgaroth / Dale / Erebor / Leśne Królestwo
 • Klasa postaci: Wojownik / Fechmistrz / Łotrzyk / Łucznik / Bard (więcej o klasach postaci w sekcji Klasy postaci)

Karta postaci

Informacje, które trzeba będzie wprowadzić także w grze.

Historia Postaci

Powinna zawierać przynajmniej podstawowe informacje na temat pochodzenia postaci:

 • miejsce urodzenia, dzieciństwo, rodzina;
 • okres dorastania, kształtowania charakteru, zdobycia umiejętności;
 • w jaki sposób trafiła do miejsca, w którym toczyć się będzie rozgrywka;
Im więcej informacji, tym łatwiej Fabulantom będzie się odnieść do historii postaci w trakcie rozgrywki. Być może na waszej drodze pojawi się jakaś postać z przeszłości? To zależy od tego, co dacie nam do dyspozycji. Odradzamy tworzenia postaci o szlacheckim rodowodzie. Nie przypisujemy także postaciom konkretnej pozycji w społeczeństwie. Nie ma możliwości rozpoczęcia gry np. jako Gwardzista Króla. Takie pozycje są możliwe do zdobycia dopiero podczas rozgrywki. Informacje te są widoczne jedynie dla Ekipy Endore.

Opis Wyglądu

Prawidłowo sformułowany opis wyglądu powinien zawierać jedynie cechy widoczne na pierwszy rzut oka lub po nieco dokładniejszej ocenie wzrokowej postaci. Nie powinny znajdować się w nim cechy charakteru. Obowiązkowe informacje, które powinny znaleźć się w opisie: szacunkowy wzrost (zamiast konkretnej wysokości polecamy użyć formy opisowej, np. "średniego wzrostu", "wysoki", "bardzo wysoki" w odniesieniu do rasy jaką będziemy grali. Ponieważ wysoki krasnolud, może być niskim człowiekiem etc.);

 • ogólny wygląd postaci (zadbany, zgarbiony, szczupły, gruby, dobrze zbudowany);
 • kolor włosów, fryzura, zarost;

Opcjonalnie:

 • szczegółowy wygląd np. twarzy (rysy twarzy, uśmiech, kształt twarzy, kształt ust, nosa);
 • sposób poruszania się, sposób gestykulacji, ekspresji;
 • sposób mówienia, barwa głosu;
Im więcej tego typu informacji, tym łatwiej osobie po drugiej stronie ekranu, będzie wczuć się w interakcję z naszą postacią. Dzięki prawidłowo sformułowanemu opisowi możemy być postrzegani we właściwy sposób. Np. odgrywając zakapiora, informacje z opisu mogą wskazywać na to jeszcze zanim otworzymy usta. Informacje te są widoczne dla każdego gracza.

Koncepcja Postaci

W koncepcji postaci powinny znaleźć się informacje na temat tego jaki mamy pomysł na naszą postać. Czym chcemy żeby się zajmowała. Jakie będzie posiadała cechy charakteru. Do czego będzie dążyć. W jaki sposób planuje to osiągnąć. Co nią kieruje. Przekazanie takich informacji Ekipie pozwoli właściwie dopasować indywidualne przygody do waszej postaci. Ponadto wiedząc do czego dąży postać, będziemy w stanie stwarzać sytuacje, które będą mogły to umożliwić. Ten punkt jest bardzo ważny, żebyście mogli w pełni czerpać przyjemność z gry. Informacje te są widoczne jedynie dla Ekipy Endore.

Informacje dodatkowe

Odpowiedź na nie nie jest wymagana.

 • Czy planujecie z czasem objąć konkretne stanowisko lub wstąpić do konkretnej grupy fabularnej i wiecie o tym już teraz? Jeśli tak zostaw proszę informację o tym, będzie nam łatwiej przygotować dogodne okoliczności.
 • Czy już teraz, wiesz, że planujesz z czasem, aby Twoja postać zwróciła się na ciemną stronę i stanęła po przeciwnej stronie niż większość obywateli Rhovanionu? Jeśli tak, napisz coś więcej na ten temat.
 • Czy już w tej chwili planujesz utworzenie grupy fabularnej z innymi graczami? Jeśli tak to jakiej? Napisz coś więcej na ten temat...
 • Chciałbyś poinformować nas o czymś jeszcze? To miejsce na to...